TİRAN EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ

Bakan Selçuk, Tiran'da Türkçe Öğrenen Öğrencilerle Buluştu

Bakan Selçuk, Tiran'da Türkçe Öğrenen Öğrencilerle Buluştu

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'a giden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüşmesinin ardından Arnavutluk Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Evis Kushi ile birlikte Asım Vokshi Yabancı Diller Lisesindeki öğrencilerle bir araya geldi.  Öğrencilerle çevrim içi sohbet eden Bakan Selçuk, "Sizlerin Türkçe dersi konusundaki tercihiniz bizim için çok değerli, sizlerle Türkçe sohbet etmek ise heyecan ve gurur verici." dedi. 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Arnavutluk Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Evis Kushi ile birlikte Asım Vokshi Yabancı Diller Lisesini ziyaret ederek Türkçe dersi alan öğrencilerle Covid-19 nedeniyle çevrim içi ders etkinliğine katıldı.

Öğrencilerle Türkçe sohbet eden Bakan Selçuk, kendilerine eğitimlerinde başarılar dileyerek "Sizlerin Türkçe eğitimi konusundaki tercihi bizim için çok değerli, sizlerle Türkçe sohbet etmek ise heyecan ve gurur verici." diye konuştu.

Bakan Selçuk, ardından Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği destekleriyle restorasyonu gerçekleştirilen Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu'nda açılış törenine katıldı.

Bakan Selçuk,  açılışta yaptığı konuşmada, okula Mustafa Kemal Atatürk isminin verilmesinde emeği geçen belediye yetkililerine teşekkür ederek kendileri için böyle bir okulda bilgili, ülkesini seven, dünyayı tanıyan çocukların yetişmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet, daha sonra Türkiye Maarif Vakfına ait New York Tiran Üniversitesini (UNYT) ziyaret etti.

UNYT Rektörü Prof. Dr. İsmail Kocayusufoğlu ile görüşen Bakan Selçuk, burada düzenlenen programa katıldı.

 

http://abdigm.meb.gov.tr/www/bakan-selcuk-tiranda-turkce-ogrenen-ogrencilerle-bulustu/icerik/1563?fbclid=IwAR0ikqlNF9SDykXKGlZiKiZQeHgTk01oW7wHQgz-z-Xth7RH1yM_-hM3txQ 

Ambasada Turke, Rruga e Elbasanit no65 TiranaArnavutluk ALBANIA - (00 355 4) 238 0350

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.